Novinky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA PRAKTICKÉHO LÉKAŘE /LÉKAŘKU

15.06. 2018

Aktuality

Židovská obec v Praze (ŽOP) jako poskytovatel nestátního zdravotnického zařízení - ordinace praktického lékaře - vyhlašuje výběrové řízení na praktického lékaře/lékařku pro dospělé.

/docs/703-výběrové řízení doktor.doc

Divadlo v Mladé Boleslavi odehraje hru izraelské dramatičky

13.06. 2018

Z médií

Městské divadlo v Mladé Boleslavi odehraje v pátek premiéru inscenace Tajemství. Autorkou je izraelská dramatička, scenáristka a herečka Hadar Galronová, která hru v Mladé Boleslavi také režíruje

Zdanění církevních restitucí může být protiústavní, zasáhne menší církve

05.06. 2018

Z médií

Rodící se vláda hnutí ANO a sociálních demokratů chce splnit podmínku komunistů a zdanit církevní restituce. Premiér Andrej Babiš přitom musí počítat s tím, že záměr vzít církvím na dani ročně 380 milionů korun, tedy celkem přes devět miliard, pravděpodobně skončí u Ústavního soudu.

Dvakrát musel opustit zemi. Nakonec vzkřísil slavnou značku

04.06. 2018

Z médií

Devadesátiletý Čechoameričan Paul Rausnitz v květnu obdržel Cenu Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost. Život muže, který dvakrát opouštěl tuto zemi a který v 90. letech postavil na nohy přerovskou Meoptu, dokládá, že těžko hledat vhodnějšího kandidáta k ocenění.

Letectvo Izraele vzniklo díky ČSR

29.05. 2018

Z médií

Izraelské letectvo slaví 70 let své existence. Na jeho zrodu mělo významný podíl Československo, které jako jediný stát dodávalo i přes uvalené embargo ze strany OSN vznikajícímu židovskému státu potřebné zbraně na obranu nově nabyté nezávislosti.