ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL!

Fotografie, která vyvolal vlnu rasismus. Obličeje a jména žáků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích byla pro potřeby článku pro jejich ochranu zakryta.

Ve středu 7.února se koná tisková konference k výsledkům kampaně ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL!, která bezprostředně reagovala na vlnu nenávisti a rasismu vůči žákům první třídy základní školy v Teplicích.

Konference spolu s besedou a předáním vybrané částky proběhne od 11.00 přímo v prostorách školy v Plynárenské ulici. „Na setkání představíme výsledky kampaně, přiblížíme, jak budou finanční prostředky využity, jaké pilotní projekty škola na podporu úspěšného studia svých žáků plánuje nebo jaké jsou hlavní vize romského stipendijního programu,“ říká Zdeněk Ryšavý, ředitel organizace ROMEA, která kampaň koncem loňského roku realizovala.

Organizátoři sbírky pro děti z teplické školy se rozhodli využít již probíhající kampaně na podporu Romského stipendijního programu, který se zaměřuje na podporu romských studentů na středních a vysokých školách, a polovinu jejího výtěžku z období od poloviny listopadu do konce prosince 2017 věnovat právě základní škole v Plynárenské ulici. Do rukou ředitelky školy tak poputuje celkem 225 000 Kč.

Besedy se vedle něj zúčastní také iniciátor kampaně Ivan Gabal, ředitelka školy Marcela Prokůpková, ombudsmanka Anna Šabatová, tajemník Federace židovských obcí v ČR Tomáš Kraus, bývalý ministr pro lidská práva a hudebník Michael Kocáb, iniciátor další úspěšné sbírky na podporu základní školy – spisovatel a podnikatel Patrik Zandl, manažerka kampaně Monika Mihaličková a manažerka Romského stipendijního programu organizace ROMEA Jitka Votavová. Kampaň podpořily známé osobnosti jako sociolog Fedor Gál, předsedkyně Českého helsinského výboru Táňa Fischerová nebo režisér Jan Hřebejk.

nenávisti proběhne zítra v Teplicích N1 URL

WEB , Datum: 06.02.2018 , Zdroj: romea.cz , Datum importu: 07.02.2018 07:47 ,