Třebíč opět nabídne oživené Židovské město

Další letní víkend v Třebíči přináší celou řadu akcí. Lidé mohou vyrazit do oživených uliček třebíčské židovské čtvrti, užít si noční výhledy z městské věže či zařádit si na koncertech.

Křivolaké uličky Židovského města v Třebíči ožijí zase po roce již dnes v 16 hodin. Hned na začátku se můžou návštěvníci těšit na pořádnou dávkou muziky a vaření s Pažitkou zdravě a chutně! Od začátku až do 18 hodin budou probíhat prohlídky židovské čtvrti s archivářkou Jitkou Padrnosovou s názvem Putování za židovskou historií a v 18 hodin je v plánu hudební vystoupení bluesové a soulové kapely Embolly. Zároveň v domě Seligmanna Bauera proběhne taneční workshop, týkající se oblíbeného tance – charlestonu. Na závěr se bude u lávky a sklenky vína promítán film Muži v offsidu.

Sobotní ráno bude zahájeno jak jinak, než snídaní, a to piknikem pod lípou u Židovské brány, menu bude připraveno v pravém piknikovém koši, samozřejmostí budou i deky k zapůjčení. Z nabitého programu si každý jistě vybere, ať už policejní zásah prvorepublikového četnického oddílu, nebo třeba oblíbené kostýmované prohlídky Domu Seligmanna Bauera s divadelním souborem Ampulka, soutěž o nejlepší domácí chleba v pekárně Vrátka, pohádku Čert a Káča, koncert oblíbené kapely Mackie Messer Klezmer Band, focení s prvorepublikovými četníky a film Život je pes.

Neděli zahájí návštěvníci opět piknikem a později si mohou užít například módní přehlídku historických svatebních šatů, ukázku hašení před synagogou historickou hasičskou stříkačkou Hydrofor z 80. let 19.

století, kurz pečení ve Vrátkách nebo muzikantský dvorek Jardy Ježka a mnoho dalšího. Festival bude ukončen v neděli v 17 hodin.

14.7.2017 Třebíčský deník str. 3 Vysočina / Třebíčsko

(red)