19.10.
2017

Přednáška: Homefront and Battle front – Women in Israel

  • Kulturní událost
  • Přednáška

Centrum pro studium holokaustu a židovské literatury a Centrum genderových studií na FF UK Vás srdečně zvou na přednášku Prof. Hanny Herzog z Univerzity v Tel Avivu s názvem:

Homefront and Battle front – Women in Israel

 Přednáška bude proslovena anglicky ve čtvrtek 19. 10. v 17.30 v kinosále m. 429 Filozofické fakulty UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1.

 Socioložka a antropoložka profesorka Herzog je vedoucí katedry sociologie na Telavivské univerzitě, dlouhodobě se zabývá vztahem politiky, náboženství a sexuality ve veřejném a soukromém životě Izraele a proměnami současné izraelské společnosti. K jejím významným publikacím patří práce z oblasti izraelských sociálních a etnických minorit, soustřeďuje se na politické aktivity žen na lokální, státní úrovni a žen v armádě. Jednou z jejích nejdůležitějších aktivit je práce ve vládní komisi, která se zabývá vojenskou službou žen. K jejím nejvýznamnějším publikacím patří závažná analýza Gendering Politics – Women in Israel vydaná Michiganskou univerzitou.

Nejbližší akce a události v měsíci

Maiselova synagoga

čtvrtek 26. 10. v 19 h:

Židé v poválečném Slovensku.

Až do ledna příštího roku lze v Galerii Roberta Guttmanna zhlédnout výstavu Labyrintem normalizace, zaměřenou na postavení židovských obcí v ... Vstup volný