Skip to Content

V Lauderových školách končí ředitel, jaká je židovská komunita v Dagestánu a co chystá Štetl fest

Právě skončil školní rok. V pražské židovské škole ale navíc skončilo i desetileté období, kdy v jejím čele stál ředitel Petr Karas. Škola se za jeho působení rozrostla. Přesto je o ni takový zájem, že nemůže přijmout všechny uchazeče. Jak svoje působení v Lauderových školách Petr Karas hodnotí?

„Odcházím plný vzpomínek, vděku a hrdosti na to, co se nám ve škole podařilo vybudovat,“ říká Karas.

„Nejvíc si vážím týmu, který se v Lauderkách vytvořil. Jenom díky němu bylo možné posouvat další věci. Škola dnes má jasně definovanou vizi, řídí se jí, žije jí a opravdu se snažíme, aby u většiny našich rozhodnutí jsme vždy zvažovali, zda je v souladu s tou vizí,“ pokračuje Karas.

Na co dalšího je hrdý? „Rozvinula se dobrovolná činnost rodičovských skupin, tj. daří se nám, doufám, zapojovat nejen naše žáky a kolegy, ale i rodiče do života školy. Z vlastní iniciativy jsme také založili dospělácký e-learning, kde se právě naši rodiče a prarodiče mohou učit hebrejštinu či židovskou výchovu. Kdybych to měl nějak pojmenovat, máme vizi a nebojíme se ji použít. Snažíme se být komunitní školou s rodinnou atmosférou a mít inkluzivní charakter. Cílit na přidanou hodnotu, a ne jen měřit absolutní hodnotu na výstupu,“ uzavírá Karas.

Co se podle něj naopak nepovedlo? Poslechněte si celý rozhovor s odcházejícím ředitelem „Lauderek“ Petrem Karasem.

Více zde